ВІДДІЛ ОСВІТИ ТОКМАЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Освіта токмацького району

Система освіти Токмацького району виконує важливе соціальне замовлення держави, реалізує освітні запити громадян, забезпечує права громадян на повноцінну якісну освіту як основну їх життєвого успіху. Ці завдання системно і успішно реалізуються через Програму розвитку освіти Токмацького району.

Протягом останнього десятиріччя була успішною робота зі створення умов для повного задоволення потреб населення в якісній дошкільній освіті.

В районі діє 10 дошкільних закладів, з них 6 у складі навчально-виховних комплексів «школа – дитячий садок». Спільними зусиллями органів районної влади, місцевого самоврядування, освітянської та батьківської громадськості, спонсорів і меценатів відновлено дошкільні заклади освіти «Казка», Остриківської сільської ради, «Теремок» Новенської сільської ради, відкрито групи дошкільного навчання в НВК: Коханівському, Тарвійському, Новомиколаївському, Новопрокопівському, Урожанівському, Виноградненському, Покровському.

У дошкільних закладах створено хороші умови для всебічного гармонійного розвитку дітей.

Освітній процес в районі здійснює 21 заклад загальної середньої освіти, 2 позашкіль­ні. Освіту в розширених обсягах відповідно до підвищених індивідуальних потреб ді­тей надають 7 навчально-виховних комплексів, одна школа-гімназія – Молочанський НВК. У мережі зберігаються законсервованими 4 школи: Долинська, Роботинська, Ударницька і Червногірська.

У закладах освіти району здійснюється цілеспрямована робота щодо створення оптимальних умов навчання, виховання і розвитку, соціального захисту школярів, дітей пільгового контингенту. Забезпечується 100% організований підвіз здобувачів освіти до місць навчання шкільними автобусами.  У 2017 році закуплено новий сучасний автобус для учнів Новомиколаївського НВК.

За кошти районного бюджету налагоджено систему стовідсоткового безоплатного гарячого харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій 5-11 класів. Створено умови для інформатизації навчально-виховного процесу. Усі загальноосвітні школи комп’ютеризовані. Практично всі педагоги району володіють навичками роботи з комп’ютерною технікою. Всі школи району працюють в єдиному інформаційному освітньому просторі на базі програми «КУРС».

Змістовно проводиться літній відпочинок. Вперше у районі у 2016, 2017 роках функціонували мовні табори.

В 6 закладах освіти району відкрито класи інклюзивного навчання дітей з особливими потребами (Запорізька ЗОШ, Новогорівська ЗОШ, Кіровська ЗОШ, Молочанський НВК, Молочанська ЗОШ, Виноградненський НВК).

Новогорівська школа отримала статус експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня. Школа бере участь у науково-педагогічному експерименті «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області», який впроваджується за підтримки Благодійгоо Фонду України Марини Порошенко. Фонд проводить значну роботу по підготовці педагогічних кадрів для інклюзивного навчання та створенню необхідних умов в інклюзивних школах.

 Продовжувалася активна робота по розвитку творчих здібностей учнів засобами позашкільної освіти. Творчо і результативно працює педагогічний колектив районного будинку творчості  школярів, вихованці якого стають переможцями і призерами районних і обласних творчих конкурсів.

 

З метою підтримки фізичної культури та молоді в районі реалізуються Цільова програма розвитку фізичної культури і спорту в Токмацькому районі. Відділом освіти, адміністраціями загальноосвітніх навчальних закладів,  дитячо-юнацької спортивної школи проводиться освітня та інформаційна робота з вивчення популяризації фізичної культури, спорту.

Основними базами розвитку диячо-юнацького спорту у Токмацькому районі є дитячо-юнацька спортивна школа у м. Молочанську, спортивні зали і майданчики загальноосвітніх навчальних закладів, а також спортивні майданчики, футбольні поля в населених пунктах району.

У ДЮСШ функціонує відділення вільної боротьби, легкої атлетики, футболу, гирьовий спорт, стрибки на батуті (акробатична доріжка), кіокушинкай. Діяльність ДЮСШ  створює умови для занять  популярними видами спорту для близько 500 сільських дітей та дітей м. Молочанськ.

На спортивній базі ДЮСШ і навчальних закладів щорічно проводиться ряд міських, районних, у тому числі, відкритих спортивних змагань. У м. Молочанськ третій рік поспіль проходять змагання на Кубок міського голови. У 2017 році у змаганнях прийняли участь 417 юних спортсмена з м. Молочанська, Токмака та Токмацького району, а також інших міст і областей України.

За останнє десятиліття в ДЮСШ відкрито відділення вільної боротьби, додані тренерські ставки і відкриті філії в селах Запоріжжя, Таврія. Завдяки успішній участі в інфраструктурній програмі німецької фундації GIZ спортивна школа вперше за довгі роки отримала новітнє спортивне обладнання майже на півмільйона гривень. Як результат - вихованці району більш успішно відстоюють честь району в обласних, Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Зокрема у 2017 році два вихованці Молочанської ДЮСШ вибороли звання чемпіонів світу з гирьового спорту, команди з кіокушинкай і боротьби вільної приймали участь у Міжнародних змаганнях з відповідних видів спорту, де посіли почесні друге та третє місця. Учні району перемагають на Всеукраїнських змаганнях з гирьового спорту, боротьби вільної, кіокушинкай карате, де займають призові місця.

Сім’я Слинько з м. Молочанська прийняла участь у змаганнях «Мама, тато, я – спортивна сім’я» в рамках проведення обласної спартакіади серед збірних команд міст та сільських районів у 2017 році під гаслом «Здорова молодь – здорова нація», де зайняли 1 місце.

Традиційно проводяться щорічно конкурси та фестивалі: «Таланти твої, Україно», «Україна – європейська країна», «Знай і люби свій край», «Космічні фантазії», «Україна – це ми», «Край, в якому я живу»,  Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів «Козацький гарт», Всеукраїнський спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя».

Учні шкіл району беруть  участь в інтелектуальних конкурсах: Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика, в конкурсах в рамках МАН України, у Всеукраїнських учнівських природничих конкурсах: «Sanflauer», «Колосок»,

«Геліантус».

У 6 закладах освіти району разом з обласним центром патріотичного виховання організована діяльність шкільних патріотичних клубів, у 16 – діють волонтерські загони, у 12 - гуртки «Джура». Юні волонтери, учні шкіл району активно долучаються до проведення благодійних акцій: «Ліки воїнам АТО», «Великодній кошик солдату», «Напиши листа солдату», «Подарунок воїнам АТО», «Ліки замість квітів», «Допоможи солдату – захисти Батьківщину», «Обеліск» до Дня Незалежності України.

Якість шкільної освіти підтверджували своїми успіхами учні і вчителі. Переможцями і призерами обласних олімпіад стали учні Коханівського, Запорізької, Кіровського, Новопрокопівського, Урожайнвського, Таврійського Новогорівського, Молочанських ЗЗСО. Найбільш обдарованим учням щороку вручаються премії голови Токмацької районної державної адміністрації, а кращим вчителям – районні педагогічні премії.

Вихованці астрономічного клубу Коханівського НВК, під керівництвом Заслуженого вчителя України Стаценка М.І., є постійними учасниками Міжнародних експедицій, досліджень, науково-практичних конференцій, вперше прийняли участь у Всеукраїнській олімпіаді з астрономії.

Заслужений вчитель України Мазнюк В.М. навчає дітей історії в Кіровській школі. ЇЇ учні не лише стають справжніми знавцями і ерудитами, перемагаючи в олімпіадах і творчих конкурсах з історії, а й справжніми патріотами України, що наслідують від свого вчителя високі моральні якості.

Роботи Василини Миколаївни постійно друкуються в журналах.

Із загальної кількості освітян району звання «Вчитель - методист» мають 20 педагогів, «Старший вчитель» - 80 педагогів, «Відмінник освіти України» - 10 педагогів.

Ми живемо в часи великих змін. Маємо розуміти, що наші діти вже сьогодні потребують нових підходів у спілкуванні та навчанні, нової освіти. Починаємо рух до нової української школи.« повернутися до списку новин